субота, 17 листопада 2018 р.

Дослідження складу чипсів та їх впливу на організм людини


Часто на вулицях можна зустріти дітей, що хрустять чипсами. Діти люблять все яскраве і незвичайне. Цим і користуються виробники. Вони приваблюють їх яскравими упаковками, казковими героями та подарунками всередині. Майже кожного дня діти купують чипсів. Звичайно не всім дітям батьки  дозволяють їх куштувати. Чому? Відповідь на це запитання було таким: «Вони шкідливі. У них багато хімії». А чи справді це так? Чипси шкідливі? Чи все-таки є дещо корисного в чипсах? Ось питання, на які намагалась відповісти учениця 8 класу Кобринська Анастасія. Разом зі своїм керівником у МАН Палагнюк Т.Г., Настя працює над «Дослідженням складу чипсів та їх впливу на організм людини».
В результаті проведеної роботи Настя :
1.     Дізналась, що чипси з’явились приблизно 165 років тому і їх творцями є американський мільйонер Вандербільт Корнеліус і кухар з міста Саратога-Спрінгс Джордж Крам. До того ж чипси пройшли довгий шлях від ресторанів до вулиць.
2.     Ознайомилась з виробництвом чипсів на підприємствах і в домашніх умовах.
3.     Вивчила склад чипсів, порівняла його у різних виробників, а саме:
«Layꞌs», «Люкс», «Kartofun».
4. Дослідила експериментальним шляхом наявність жиру, крохмалю,  розчинних домішок, натрій хлориду у чипсах.
5.     Ознайомилась з негативним впливом чипсів на організм людини.
Результати своєї роботи учениця представила на шкільній учнівській конференції. Виступ мав великий успіх. Доповідь примусила замислитись багатьох любителів чипсів, адже вони мало що знали про них. Після доводів багато модниць сказали «ні» чипсам, тому що поживність цього продукту 509-519 кілокалорій в 100г. А це вже змушує задуматись тих, хто мріє про гарну фігуру.
           
Але, не зважаючи на пророблену роботу, проблема вживання чипсів учнями  школи  залишається відкритою. Тому Настя не зупиняється на досягнутому і продовжує роботу над цією проблемою.





Немає коментарів:

Дописати коментар