четвер, 31 грудня 2020 р.

 Прийміть найщиріші вітання з прийдешнім Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Ці свята завжди зігрівають і підносять наші душі, вселяють надію і сподівання на краще майбутнє. Нехай же кожен прожитий день додає цікавих задумів, а творчий пошук допомагає здобувати нові перемоги.
Від душі бажаємо вам щастя, радості життя, родинного статку, здоров’я і удачі в усіх справах.

З повагою, ректор Хмельницького ОІППО
Віктор ОЧЕРЕТЯНКО

середа, 16 грудня 2020 р.

 

Неабияку роль в освітньому процесі відіграють проєкти. Після його успішного впровадження в учнів покращується мотивація до навчання та підвищується рівень досягнень. Сьогодні у 5 класі проектували сонячну систему. Даний проєкт був груповий, що дало можливість використовувати не лише знання з навчальних дисциплін, а й вчитися вести перемовини, ухвалювати спільні рішення, нести відповідальність відповідно до ролі в навчальній команді й разом інтерпретувати результати своєї діяльності.





понеділок, 7 грудня 2020 р.

 Учні 9 класу Мазур Анастасія та Крупельницький Денис взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Екологічна грамотність". 



пʼятниця, 4 грудня 2020 р.

 

Будь яке навчання має розпочинатись з подиву

На сучасному етапі STEM-освіта є інноваційним, необхідним та надійним інструментом, який допомагає вчителю розвивати у школярів здібності новаторів. Крім орієнтованого підходу до навчання, до переваг цього методу слід віднести можливості розвитку у дітей критичного та творчого мислення, швидкого реагування на зміну подій, а також наявність великої кількості інноваційних підходів з метою отримання глибоких знань. Завдяки методикам STEM-освіти творчий та інтелектуальний потенціал дітей спрямовується на дослідження, розуміння навколишнього світу. Зокрема, під час уроку природознавства, вчитель, використовуючи даний підхід, має змогу сформувати інтерес до природничих наук.

Особливості СТЕМ – освіти:

·           Практична спрямованість навчання

·           Інтегроване навчання

·           Моделювання пристроїв з підручних матеріалів

Це технологія практики та досліджень.

Вивчаючи тему «Атоми і хімічні елементи. Молекули.» учні 5 класу ознайомлюються з явищем дифузії. Дифузія – це явище проникнення частинок однієї речовини між частинками іншої речовини. Детально це явище будуть вивчати на уроках фізики, тому ми лише ознайомлюємо з  визначенням  і наводимо приклади. Де ми можемо побачите дане явище показуємо наочно.

1.Змішування кольорів

При змішуванні різних кольорів відбувається мимовільний процес змішування речовин внаслідок теплового руху.

2. Кольори, що втікають

Цей досвід, як і попередній показує, як працює дифузія.

3.Дослід з кольоровими цукерками

4. Солона вода щільніша за прісну, вона виштовхує предмети.

Мета даного досліду довести, що солона вода щільніша за прісну, вона виштовхує предмети, які тонуть в прісній воді (прісна вода - вода без солі).

У тема «Повітря» ми ознайомлюємо з властивостями повітря. Для цього показуємо такі досліди:

1.    Дослід, що доводить існування повітря.

2.    Дослід, що доводить, що повітря всередині нас.

3.    Дослід , що доводить наявність повітря в різних предметах.

4.    Дослід, що показує вплив температури на гази

5.    Дослід, що доводить що повітря має масу.

6.    Дослід , що демонструє стискання повітря.




субота, 21 листопада 2020 р.

 Фотоконкурс "Прекрасне поруч"

Ось і завершився конкурс фотографій «Прекрасне поруч». Дякуємо всім, хто проявив зацікавлення. 105 робіт з нетерпінням очікували сьогоднішнього вечора. Адже сьогодні були оголошенні переможці. Ними стали учні 9 класу Швець Катерина   (номінація «Це моє село»), Мазур Анастасія (номінація «Ці кумедні тварини») та Фурман Богдан («Хімія навколо нас»). Роботи оцінював  викладач індивідуальних уроків у Школа-студия "ФОТОМАСТЕР" Алексея Абрамова  Кісіль Олександр. Призерами глядацьких симпатій стали Боднар Євген (номінація «Це моє село») та Фурман Богдан (номінація «Ці кумедні тварини»).

Дякуємо всім учасникам конкурсу і щиро вітаємо переможців!






 

середа, 11 листопада 2020 р.

                                         Тиждень біології та хімії триває

Середа – дослідницький день. Досліди – це важливий шлях пізнання, вони мають велику переконуючу силу. Цінність їх полягає в тому, що під час їх проведення діти не отримують готових знань у законсервованій формі від дорослого, а здобувають у процесі пошукової діяльності. Ось ми сьогодні провели день «у дослідах». Школярам були представлені досліди з хімії, заздалегідь проведені і записані на відео учнями нашої школи. Юними хіміками стали Боднар Евген та Боднар Олексій. Евген ознайомив з властивостями їдкого натру. Олексій провів досліди для тих, хто тільки почав вивчати хімію. Для наймолодших відео підготував Прошин Андрій. Андрійко представив відео з дослідами «Кольорова капуста» та «Апельсиновий сік + повітряна кулька».




вівторок, 10 листопада 2020 р.

                                          ТИЖДЕНЬ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ

З метою формування природничої компетентності учнів, вироблення вмінь практично застосовувати здобуті знання на практиці, підтримки талановитих дітей, активізації позакласної роботи та творчої діяльності вчителів з 9 по 13 листопада в стінах нашої школи проходитиме  Тиждень біології та хімії.

Відкриття тижня відбулось по відеозв’язку (у зв’язку з епідеміологічною ситуацією), де учні були ознайомлені з основними заходами тижня. У понеділок відбувся квест «Біологічними лабіринтами», у якому брали участь представники 8 – 9 класів. Учні 9 класу здобули перемогу і стали кращими знавцями анатомії людини.

Знання біології не даються самі по собі, лише послухавши вчителя на уроці чи прочитавши параграф підручника, але й здобуваються у творчому пошуку учнів. Тому діти вчаться самостійно знаходити відповіді на поставлені перед ними завданнями. З цією метою були виставлені на дошці оголошень QR коди відео про тварин і поставлено завдання, переглянути дані відео і відповісти на запитання вікторини, яка відбудеться в п’ятницю.

Кожний день  тижня буде незвичайний, він буде яскравим та пізнавальним. Учні не просто будуть пізнавати біологію ближче, а й потраплять  у країну певного кольору, розкриють   таємниці кожного кольору. Разом з учнями в певний колір будуть одягатись і тварини.

Тиждень біології та хімії розпочато! Успіху усім та незабутніх миттєвостей, цінного досвіду та збільшення кількості освоєних навичок.



вівторок, 28 січня 2020 р.

Через збільшення хворих оголошується КАРАНТИН

Завдання на самостійне опрацювання на період карантину:

Біологія:
6 клас - повторити  §23-25
             Самостійно опрацювати §26, 27, 29, 30.
            Виконати проект один на вибір:
   Листопад
   Квіти і комахи.
         Рослини мандрівники.
         Рослини хижаки.

7 класповторити §28-32
               Самостійно опрацювати §   33-35
               Виконати проект один на вибір
             §  Як бачать тварини
             §  Як тварини визначають напрям руху

8 клас - повторити § 17 - 19, 57, ст 256-258.
                  Самостійно опрацювати § 23

9 клас - повторити § 31-33, 38, конспекти.
              Виконати практичну роботу
              Виконати   проект " Складання власного родоводу та демонстрація успадкування    певних ознак"


 Хімія
7 клас – повторити § 18,20-22
              Виконати вправи 156-160, 170
              Виконати проект на вибір:
          §  Проблема забруднення повітря та способи розв’язування її.
          §  Поліпшення стану повітря у класній кімнаті під час занять
  
8 клас – повторити §24-26
               Виконати вправи 81-84

9 клас – повторити §18-20
               Розв’язати вправи 153, 159,160