субота, 31 грудня 2022 р.

 

Незабаром Новий рік, обов’язковим атрибутом якого є ялинка. «Що Ви будете робити: принесете в будинок живу ялинку, штучну чи виготовите ялинку своїми руками?». З такими словами звернулась Тетяна Григорівна до учнів нашої гімназії. Разом дійшли до висновку, що  найбільш екологічний варіант не купувати жодної ялинки, але для багатьох людей таке рішення може бути радикальне. Дітьми  були запропоновані різні варіанти новорічної ялинки, які були б альтернативою її заміни.  Отож, конкурс «Альтернатива новорічній ялинці» був розпочатий і тривав він до 23 грудня. В останній день навчання було визначено переможця. Ним стали здобувачі освіти 8 класу. Вітаємо Вас. І дякуємо, що бережете кожне деревце.








субота, 3 грудня 2022 р.

Flowers4school – Квіти для школи

            Довгоочікувана посилка нарешті у нас! Слобідкорахнівська гімназія отримала майже 10 кг квітів з Нідерландів ( тюльпани, нарциси, гіацинти та анемони. ). Наш навчальний заклад бере участь в освітньому  проєкті Flowers4school від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України, за умовами якого навесні позмагається за кращий шкільний квітник. Головна місія проєкту - це познайомити дітей зі світом квітів за допомогою їх участі у висадці цибулин для своєї школи. Ми віримоь, що висадка  цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей, і покаже їм, що садівництво - це весела справа, яка розвиватиме в них любов до землі нашої Батьківщини.

Висадка цибулин від Flowers4School - це справжнє свято, у якому діти змогли висаджувати квіти у шкільній клумбі. Навесні вони зможуть на власні очі побачити, як пагони з’являються з квіткових цибулин і дають дивовижно красиві квіти. Вони побачать, яку красу вони змогли виростити власними руками і будуть в захваті.









середа, 9 листопада 2022 р.

 День Книги рекордів Гіннеса

З 2005 року 9 листопада у світі святкують День Книги рекордів Гіннеса. За легендою, ця книга була створена британським інженером і власником пивоварні Гю, коли він вирішив із приятелем на полювання. Там чоловіки сперечались про те, який птах найшвидший. Вони скористались кількома довідниками, але так і не знайшли відповіді. Саме тому Бівер вирішив, що потрібно створити книгу, присвячену рекордам. Назва їй дісталась від його пивоварні, а перший екземпляр зявився у 1955 році. Сьогодні вкотре будуть святкувати День Книги рекордів Гіннеса.  

В Україні теж існує Книга рекордів Гіннеса. Книга рекордів Гіннеса України.

Ось один із рекордів.

 Домашній улюбленець мешканки Житомира отримав титул першого соціалізованого кота. 

Завдяки власній методиці виховання кіт Міккі став новим компаньйоном для своєї господарки. Спокійно сидячи у колясці, кіт Міккі прогулюється Михайлівською із Наталією. Разом можуть піти і на ринок, і в торговельні центри. Кіт не боїться людей та інших тварин, його не лякають звуки дороги й машин.








понеділок, 7 листопада 2022 р.

 

Робота над проєктом «Речовини навколо нас».

Перший проєкт у 5 класі пройшов на ура. Під час проєкту діти актуалізували знання про речовини, їх властивості та застосування людиною. Але найбільше п’ятикласникам сподобалось, що вони працювали з сучасними ґаджетами. Працюючи над проєктом, ми вбили одночасно кілька зайців: узагальнили матеріал з теми, розвивали вміння самостійної пошукової роботи у мережі Інтернету та вдосконалювали навички роботи з пошуковою системою Google, формували вміння робити висновки та гарно провели час.





середа, 5 жовтня 2022 р.

 

Перший місяць у середній школі.

Як швидко летить час. Ніби лише вчора було 1 вересня, а сьогодні уже 1 жовтня. Минув перший місяць у середній школі наших п’ятикласників. Що ж ми робили на уроках курсу  «Пізнаємо природу»?



Ознайомлювались з фізичними величинами старовини та вимірювали довжину  предметів дюймами, п’ядями, ліктями.

Змішували рідини та вимірювали їх температуру.



Ознайомлювались з будовою речовин, поняттями «атом» і «молекула» та ліпили з пластиліну моделі атомів та молекул.





Гарно розпочали!!!! Успіхів Вам у навчанні,  щоб кожен день проведений у школі, був радісним і плідним для Вас. У Вас великі можливості, і я всім серцем вірю, що Ви зумієте досягти багато. Бажаю удачі та наполегливості!

субота, 29 січня 2022 р.

 

12 МІНЕРАЛІВ І ВІТАМІНІВ, ЯКІ НЕ СУМІСНІ ОДИН З ОДНИМ — НЕ ВАРТО ПРИЙМАТИ ЇХ РАЗОМ

Тільки у світі людей використовують слова — друзі і вороги, а у світі вітамінів це — синергісти і антагоністи. Синергісти — це речовини, які допомагають один одному засвоюватися, а антагоністи — заважають.

Нас цікавлять другі. Ось 12 добавок і вітамінів, які ніколи не можна змішувати.

МАГНІЙ І КАЛЬЦІЙ
Всмоктування кальцію краще відбувається у кислому середовищі, а залізо і магній — залужнюють середовище, тому традиційно вважається, що магній і кальцій, не повинні бути в одній капсулі або в одному прийомі.
Якщо кальцій і магній в одній таблетці — то засвоїться трошки того й іншого. Якщо їсти все окремо, то краще магній, потім через годину кальцій, і краще ввечері.

ВІТАМІН Е І ЗАЛІЗО
Неорганічне тривалентне залізо (сульфат заліза) нейтралізує токоферол і перетворює його в неактивну форму. Тому вітамін Е і залізо (неорганічне) не слід приймати разом. Однак це не відноситься до органічного заліза.

ЦИНК І МІДЬ
Посилений прийом молібдену і цинку може призвести до дефіциту міді. Кадмій, марганець, залізо, антациди, дубильні речовини, аскорбінова кислота здатні знижувати засвоєння міді.
У свою чергу, мідь може гальмувати засвоєння організмом заліза, кобальту, цинку, молібдену, вітаміну А.

ВІТАМІН В1 І БІЛЬШІСТЬ МІНЕРАЛІВ
Тіамін (вітамін B1) рекомендується використовувати окремо від мінералів. Це пов’язано з тим, що він практично несумісний ні з одним з корисних речовин. Кальцій і магній знижує ефективність тіаміну, перешкоджаючи його засвоєнню.

ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ І ЗАЛІЗО
Зелений чай краще не вживати разом з продуктами, в яких багато заліза, тому що в цьому поєднанні він втрачає свої антиоксидантні властивості.
Основне активне з’єднання в зеленому чаї — ЕГКГ (епігаллокатехін-3-галлат), здатний пригнічувати запальні ефекти. Але при зв’язуванні ЕГКГ з залізом ця здатність втрачається.
При цьому втрачається здатність заліза з’єднуватись з білком і утворювати гемоглобін.

ВІТАМІН В5 І МІДЬ
Пантотенова кислота (вітамін B5) несумісна з міддю, бо мінерал робить вітамін неактивним. Фолієва кислота (В9) в поєднанні з цинком утворює комплекс, погано розчинний у воді. Це перешкоджає всмоктуванню обох корисних речовин.

ЛОПЕРАМІД І КАЛЬЦІЙ
Лоперамід (Імодіум) — найпоширеніші ліки проти проносу. Продаються вони без рецепта під різними брендами.
Основна дія лопераміду — гальмування моторики кишки. Але у кальцію є аналогічний побічний ефект! Тому поєднання цих двох препаратів може призвести до дуже вираженого болісного запору.

ВІТАМІН К І ВАРФАРИН (ПРЕПАРАТ ДЛЯ РОЗРІДЖЕННЯ КРОВІ)
Приймаючи цей препарат, потрібно значно скоротити споживання журавлини, часнику, імбиру і деяких спецій (кайенського перцю, кориці, куркуми).
Ці продукти розріджують кров і, посилюючи дію варфарину, можуть спровокувати кровотечу.
Зменшує ефект препарату вітамін К, присутній у великих кількостях в шпинаті, ріпі, білокачанній капусті, броколі.

КАЛІЙ І ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ
Ліки з цієї групи збільшують кількість калію в крові, надлишок якого може спровокувати порушення серцевого ритму, задишку.
Тому на час лікування слід обмежувати в раціоні банани, картоплю, сою, шпинат.

ТИРАМІН І АНТИДЕПРЕСАНТИ
У препаратах проти депресії міститься інгібітор моноаміноксидази, який, вступаючи в реакцію з тираміном, може збільшити тиск до критичних значень.
Сам тирамін — це амінокислота, яка утворюється в результаті старіння продуктів, багатих білками. У великих кількостях ця речовина міститься в зрілих сирах, в’яленому м’ясі або рибі, сухих ковбасах, м’ясних або рибних консервах.

Тож, приймаючи ліки, мінерали та вітаміни, зверніть увагу на їхню сумісність, а ліпше проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем перед вживанням будь-яких препаратів.

ВІТАМІН С І ВІТАМІН В12
Вітамін В12 стає менш активним у продуктах з високим вмістом вітаміну С.Вчені стверджують, що вітамін С блокує всмоктування В12, а значить, потрібно намагатися уникати спільного надходження в організм цих двох речовин. Крім того вітамін В12 може посилити алергічні реакції, спричинені вітаміном В1.

ФОЛІЄВА КИСЛОТА І ЦИНК
Всмоктування цього вітаміну (фолієва кислота) може порушити цинк. І навпаки, цинк порушує всмоктування фолієвої кислоти. Збереженню В9 в тканинах сприяє вітамін С.

Джерело https://horoshiv.crl.net.ua/novyny/12-mineraliv-i-vitaminiv-yaki-ne-sumisni-odyn-z-odnym-ne-varto-pryjmaty-yih-razom/ 

неділя, 2 січня 2022 р.

 І знову перемога наша

Юні наковці Маківської ОТГ зустрілись 22 грудня для захисту своїх наукових проєктів. Слобідкорахнівську ЗОШ представляла учениця 7 класу Мельник Анна. Разом зі своїм науковим керівником Палагнюк Т.Г. Анна запропонувала проєкт «Дослідження особливостей близнюків Слобідкорахнівської ЗОШ І-ІІст».

Близнюки чи двійня? Як вірно назвати однокласниць Марію та Маргариту Гриб? У селі та й у школі  їх називають двійнятами, але чи правильно так їх називати? І яка різниця між поняттями «близнята» і «двійнята»? Які фізіологічні, психологічні та соціальні особливості таких дітей? Анна зацікавилась цим, адже у нас у школі є ще 3 пари таких братиків та сестричок, а у селі ще 6 таких випадків.  А скільки у громаді? Районі? Країні?  На ці та інші запитання юна дослідниця вирішила знайти відповідь.

Анна поставила перед собою і виконала такі завдання: дати точне визначення поняттям «близнята», «двійнята»; ознайомитись з видами близнюків; здійснити перепис близнят нашої громади; дослідити фізіологічні, психологічні та соціальні властивості близнюків нашої школи; ознайомити з матеріалами роботи учнів Слобідкорахнівської школи.

«Над темою «Дослідження особливостей близнюків Слобідкорахнівської ЗОШ!» ми працюємо недавно, але маємо намір продовжити цю роботу у наступних класах», - такими словами завершила свій виступ Анна. Успіхів тобі, нових звершень і нових  перемог!