субота, 29 січня 2022 р.

 

12 МІНЕРАЛІВ І ВІТАМІНІВ, ЯКІ НЕ СУМІСНІ ОДИН З ОДНИМ — НЕ ВАРТО ПРИЙМАТИ ЇХ РАЗОМ

Тільки у світі людей використовують слова — друзі і вороги, а у світі вітамінів це — синергісти і антагоністи. Синергісти — це речовини, які допомагають один одному засвоюватися, а антагоністи — заважають.

Нас цікавлять другі. Ось 12 добавок і вітамінів, які ніколи не можна змішувати.

МАГНІЙ І КАЛЬЦІЙ
Всмоктування кальцію краще відбувається у кислому середовищі, а залізо і магній — залужнюють середовище, тому традиційно вважається, що магній і кальцій, не повинні бути в одній капсулі або в одному прийомі.
Якщо кальцій і магній в одній таблетці — то засвоїться трошки того й іншого. Якщо їсти все окремо, то краще магній, потім через годину кальцій, і краще ввечері.

ВІТАМІН Е І ЗАЛІЗО
Неорганічне тривалентне залізо (сульфат заліза) нейтралізує токоферол і перетворює його в неактивну форму. Тому вітамін Е і залізо (неорганічне) не слід приймати разом. Однак це не відноситься до органічного заліза.

ЦИНК І МІДЬ
Посилений прийом молібдену і цинку може призвести до дефіциту міді. Кадмій, марганець, залізо, антациди, дубильні речовини, аскорбінова кислота здатні знижувати засвоєння міді.
У свою чергу, мідь може гальмувати засвоєння організмом заліза, кобальту, цинку, молібдену, вітаміну А.

ВІТАМІН В1 І БІЛЬШІСТЬ МІНЕРАЛІВ
Тіамін (вітамін B1) рекомендується використовувати окремо від мінералів. Це пов’язано з тим, що він практично несумісний ні з одним з корисних речовин. Кальцій і магній знижує ефективність тіаміну, перешкоджаючи його засвоєнню.

ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ І ЗАЛІЗО
Зелений чай краще не вживати разом з продуктами, в яких багато заліза, тому що в цьому поєднанні він втрачає свої антиоксидантні властивості.
Основне активне з’єднання в зеленому чаї — ЕГКГ (епігаллокатехін-3-галлат), здатний пригнічувати запальні ефекти. Але при зв’язуванні ЕГКГ з залізом ця здатність втрачається.
При цьому втрачається здатність заліза з’єднуватись з білком і утворювати гемоглобін.

ВІТАМІН В5 І МІДЬ
Пантотенова кислота (вітамін B5) несумісна з міддю, бо мінерал робить вітамін неактивним. Фолієва кислота (В9) в поєднанні з цинком утворює комплекс, погано розчинний у воді. Це перешкоджає всмоктуванню обох корисних речовин.

ЛОПЕРАМІД І КАЛЬЦІЙ
Лоперамід (Імодіум) — найпоширеніші ліки проти проносу. Продаються вони без рецепта під різними брендами.
Основна дія лопераміду — гальмування моторики кишки. Але у кальцію є аналогічний побічний ефект! Тому поєднання цих двох препаратів може призвести до дуже вираженого болісного запору.

ВІТАМІН К І ВАРФАРИН (ПРЕПАРАТ ДЛЯ РОЗРІДЖЕННЯ КРОВІ)
Приймаючи цей препарат, потрібно значно скоротити споживання журавлини, часнику, імбиру і деяких спецій (кайенського перцю, кориці, куркуми).
Ці продукти розріджують кров і, посилюючи дію варфарину, можуть спровокувати кровотечу.
Зменшує ефект препарату вітамін К, присутній у великих кількостях в шпинаті, ріпі, білокачанній капусті, броколі.

КАЛІЙ І ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ
Ліки з цієї групи збільшують кількість калію в крові, надлишок якого може спровокувати порушення серцевого ритму, задишку.
Тому на час лікування слід обмежувати в раціоні банани, картоплю, сою, шпинат.

ТИРАМІН І АНТИДЕПРЕСАНТИ
У препаратах проти депресії міститься інгібітор моноаміноксидази, який, вступаючи в реакцію з тираміном, може збільшити тиск до критичних значень.
Сам тирамін — це амінокислота, яка утворюється в результаті старіння продуктів, багатих білками. У великих кількостях ця речовина міститься в зрілих сирах, в’яленому м’ясі або рибі, сухих ковбасах, м’ясних або рибних консервах.

Тож, приймаючи ліки, мінерали та вітаміни, зверніть увагу на їхню сумісність, а ліпше проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем перед вживанням будь-яких препаратів.

ВІТАМІН С І ВІТАМІН В12
Вітамін В12 стає менш активним у продуктах з високим вмістом вітаміну С.Вчені стверджують, що вітамін С блокує всмоктування В12, а значить, потрібно намагатися уникати спільного надходження в організм цих двох речовин. Крім того вітамін В12 може посилити алергічні реакції, спричинені вітаміном В1.

ФОЛІЄВА КИСЛОТА І ЦИНК
Всмоктування цього вітаміну (фолієва кислота) може порушити цинк. І навпаки, цинк порушує всмоктування фолієвої кислоти. Збереженню В9 в тканинах сприяє вітамін С.

Джерело https://horoshiv.crl.net.ua/novyny/12-mineraliv-i-vitaminiv-yaki-ne-sumisni-odyn-z-odnym-ne-varto-pryjmaty-yih-razom/ 

неділя, 2 січня 2022 р.

 І знову перемога наша

Юні наковці Маківської ОТГ зустрілись 22 грудня для захисту своїх наукових проєктів. Слобідкорахнівську ЗОШ представляла учениця 7 класу Мельник Анна. Разом зі своїм науковим керівником Палагнюк Т.Г. Анна запропонувала проєкт «Дослідження особливостей близнюків Слобідкорахнівської ЗОШ І-ІІст».

Близнюки чи двійня? Як вірно назвати однокласниць Марію та Маргариту Гриб? У селі та й у школі  їх називають двійнятами, але чи правильно так їх називати? І яка різниця між поняттями «близнята» і «двійнята»? Які фізіологічні, психологічні та соціальні особливості таких дітей? Анна зацікавилась цим, адже у нас у школі є ще 3 пари таких братиків та сестричок, а у селі ще 6 таких випадків.  А скільки у громаді? Районі? Країні?  На ці та інші запитання юна дослідниця вирішила знайти відповідь.

Анна поставила перед собою і виконала такі завдання: дати точне визначення поняттям «близнята», «двійнята»; ознайомитись з видами близнюків; здійснити перепис близнят нашої громади; дослідити фізіологічні, психологічні та соціальні властивості близнюків нашої школи; ознайомити з матеріалами роботи учнів Слобідкорахнівської школи.

«Над темою «Дослідження особливостей близнюків Слобідкорахнівської ЗОШ!» ми працюємо недавно, але маємо намір продовжити цю роботу у наступних класах», - такими словами завершила свій виступ Анна. Успіхів тобі, нових звершень і нових  перемог!